מאמרים

טעויות ועצות בבחירת מתנות - חלק II

שבבואנו לבחור מזכרות לברית המילה שתישארנה איתנו שנים ארוכות ותזכרנה לנו את היום המיוחד הזה, לא נבחר בגאדג'ט מצחיק למשרד – אבל הרבה מאוד אירועים וחתונה בינהם לא מכריחה אותנו להתמקד על איזור מסויים של מתנות.

מתנה שמוצאת חן בעינינו היא מתנה שממלאת צורך שלא ידענו שקיים אצלינו – קצת כמו רעיון סטרט אפ טוב. היא צריכה להפתיע אותנו מצד אחד ומצד שני להיות צפויה לחלוטין – קצת כמו שאריסטו אמר על סיומת טובה לסיפור – 'בלתי צפויה ובלתי נמנעת'. אם אנחנו רוצים למצוא מתנה שווה באמת, אנחנו צריכים לבחון תחומי עניין, תחביבים והרגלים – אבל בעיקר – את המקומות שנמען המתנה שלנו לא ביקר בהם בעצמו. אחרי הכל אנחנו חברה שקמה והולכת לישון בתהליכי הכנסה והוצאה של כסף. אם יש משהו שאנחנו באמת רוצים – אנחנו נמצא את הדרך להשיג אותו ואם לא השגנו אותו – אנחנו כנראה לא מספיק רוצים אותו.

מסלול המתנה המוצלחת

אם אנחנו לא מצליחים למצוא מתנה טובה מתוך הסתכלות בתחומי העניין והתחביבים של נמען המתנה ישנה דרך נוספת. אנחנו צריכים לבחור כמה ימים באקראי בחייו של הנמען שלנו ולמפות מה היו מעשיו ותחושותיו באותם ימים – במילים אחרות – לשאול אותו מה הוא עשה באותו יום ולדרוש פירוט בצורה עדינה וסמויה. אם יתברר לנו שתוך כדי הליכה לעבודה הוא עבר ליד חנות של הדפסות משי בתל אביב זה – רק כדי להסתכל – יכול לעזור לנו מאוד. אם אנחנו לומדים שהוא הלך לבקר את אחותו למשל לאחר הלידה שלה – אולי מזכרות לברית יכולות להיות הדבר המתאים ביותר.

חזרה לחלק ראשון